logo agac final-01

בכל מקום

שירות בכל הארץ

דברו איתנו עכשיו

לחצו כאן לשיחה בווטסאפ

חייגו עכשיו

תמיכת לקוחות 24/7

איך שמירה על ציוד תקין לכיבוי אש חוסכת עליות במקרה של שריפה?

איך כדאי לשמר ציוד תקין לכיבוי אש

כך ניתן לשמר ציוד תקין לכיבוי אש

אין כמעט מבנה שחסין מפני שריפות, ובכל מקום עלולה להתפרץ שריפה. הדרך להגן על חיי אדם ועל הרכוש במבנה היא באמצעות התקנת מערכות להתמודדות עם שריפות כמו מערכת שחרור עשן טבעי, מטפים לכיבוי אש, מערכת ספרינקלרים, מערכת התרעה על שריפה ומערכות לגילוי אש ועשן כמו גלאים.


מדוע חשוב לבדוק את מערכות כיבוי האש?

לצערנו, עם הזמן עלולות להיווצר תקלות שונות במערכות כתוצאה מבלאי או בשל סיבות אחרות כמו ירידת לחץ במשאבות המים, תקלה בחיישני המערכת, תקלה בגוף המערכת, סתימה או כשל במערכת הניהול של הציוד ונזילות מצינורית המים. תקלות אלו עלולות לשבש את היעילות של המערכות ולהוביל לכך שהן לא יעבדו כראוי בשעת חירום. ללא מערכות כיבוי אש, נזקי האש עלולים להיות כבדים יותר והשריפה עלולה לפגוע בחיי אדם וברכוש. לכן, חשוב מאוד לערוך בדיקות של הציוד ולבחון האם ישנם ליקויים במערכות כיבוי האש ולתקן את אותם ליקויים במהרה.

בנוסף לכך, אם יש לכם עסק אתם חייבים לדאוג לתחזוק שוטף של ציוד כיבוי האש על מנת להפעיל את העסק כחוק. קבלת רישיון עסק או חידושו מותנה בכך שתקבלו אישור כיבוי אש מהרשות הארצית לכבאות והצלה. אישור זה מהווה חותמת לכך שבית העסק שלכם בטוח לעובדים ולציבור במקרה של שריפות, שהוא מספק דרכים יעילות להתמודד עם שריפות ושהוא עומד בדרישות החמירות של שירותי הכבאות.

כך לדוגמה, חלה על בית העסק החובה להתקין מערכות להתרעה ולגילוי אש או עשן לפי תקן 1220 חלק 3. שנה לאחר התקנת המערכת יש צורך לבדוק ולתחזק את הציוד. כמו כן, רשויות כיבוי אש דורשות אישור מעבדה מוסמכת על התקנת מערכות ספרינקלרים לפי התקן, אישור התקנת מפוח העומד בחום של 250 מעלות ומחובר לגנרטור חירום, אישור ציוד כיבוי במים וציוד מטלטלין, אישור על כך שחדרי חשמל פנויים ונקיים ושכל ארונות החשמל סגורים ואטומים בחומר מעכב בעירה, אישור תקינות נדפים או ערובות למנדפים, אישור התקנת פנל פיקוד כבאים בכניסה לעסק ועוד.

ישנם עסקים שיש בהם רמת סיכון גבוהה לשריפות, שיתבקשו להזמין ביקורת כיבוי אש פעם או פעמיים בשנה זאת לפי תקן 1220 חלק 11. אם יתגלה בבדיקות שהציוד לכיבוי אש אינו תקין ואינו עומד בסטנדרט הבטיחות המחמיר, הרשות הארצית לכבאות והצלה תסרב לספק לכם אישור כיבוי אש ולא תוכלו לקבל רישיון עסק או לחדש אותו. בשל כך, עליכם להקפיד על הזמנת שירותי בדיקה ותחזוקה של מערכת כיבוי אש.

מה כוללת בדיקת מערכות כיבוי אש?
כאשר בודקים את מערכות כיבוי האש במבנה, יש לבחון בראש ובראשונה האם נעשו שינויים במבנה והיכן ממוקמות מערכות כיבוי האש השונות. לאחר מכן, אנו עורכים בדיקת תקינות של הגלאים לעשן וחום, בדיקת מטפי האש, בדיקת מערכת ספרינקלרים, בדיקת התקינות של הרכזות לגילוי אש, בדיקת החייגן הראשי, בדיקת לחצנים, צופרים וסוללות, בדיקת תקינות חיבור רגש זרימה והפעלות או ניתוקים, בדיקת תקינות ההפעלות וביצוע משטר הפעלות הכולל מפוחים, מעליות, וילונות, מפסקי ניתוק בלוחות חשמל ועוד.

אנחנו בחברת א.ג הנדסה מבצעים בדיקות למערכות כיבוי אש על מנת לשמור על ציוד תקין. אנו נבחן את הציוד שברשותכם ונספק לכם דו״ח ליקויים אם אכן ישנם כאלה. לאחר מכן, נתקן את התיקונים בהקדם ואתם תקבלו אישור לתקינות של הציוד. באמצעות שירותי הבדיקה והתחזוקה שלנו, אנו נבטיח שהמבנה שלכם יהיה מוגן מפני שריפות.

אז איך אפשר לעזור לך?

השאירו פרטים למידע נוסף ותכף נדבר...

בואו נדבר עכשיו
היי נשמח לעזור!
היי😊
איך נוכל לעזור?