logo agac final-01

בכל מקום

שירות בכל הארץ

דברו איתנו עכשיו

לחצו כאן לשיחה בווטסאפ

חייגו עכשיו

תמיכת לקוחות 24/7

איך כדאי לבחור מזגן?

מזגנים
כל מה שחשוב לשים לב אליו כאשר בוחרים מזגן

מזגן בבית או במשרד משפיע רבות על איכות החיים שלנו. בשל כך, רכישת מזגן היא משמעותית מאוד. בבואכם לבחור מזגן חדש, ישנם כמה שיקולים שעליכם לקחת בחשבון ושיעזרו לכם לבצע את הרכישה המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

 

סוג המזגן
ישנם שלושה סוגים עיקריים של מזגנים: מזגן עילי המותקן על הקיר ומתאים בעיקר לחללים קטנים ובינוניים, מזגן מיני מרכזי המיועד למיזוג במקביל של כל החדרים, ומזגן מולטי המשלב את המאפיינים של המזגן העילי יחד עם המאפיינים של המזגן המיני מרכזי.

מומלץ מאוד להתייעץ עם איש מקצוע כדי להבין מהם היתרונות והחסרונות של כל מזגן ומהו סוג המזגן שמתאים לכם.

 

רעש
כדי שתיהנו מהמזגן שלכם, חשוב לבחור במזגן כמה שיותר שקט. בכל מזגן מודבקת תווית המציינת את עוצמת הרעש ונמדדת בדציבלים.

אחד מהגורמים המשפיעים על הרעש הוא התפוקה של המזגן – ככל שהתפוקה של המזגן עולה כך מידת הרעש גדלה. כך לדוגמה, מזגן בתפוקה של כ-10,000BTU שמידת הרעש שלו היא באזור 35 דציבלים, נחשב למזגן שקט יחסית.

 

אחריות
האחריות על המזגן נחלקת לאחריות על המזגן עצמו ואחריות על ההתקנה. אם הגורם שמשווק לכם את המזגן הוא גם מי שמתקין אותו, אז הוא אחראי על שני המרכיבים של האחריות. האחריות על המזגן תקפה בדרך כלל למשך שנה וישנם מקרים בהם ניתן להאריך את תקופת האחריות בתוספת תשלום.

האחריות על ההתקנה תקפה לרוב חמש שנים. חשוב לדעת מה כוללת האחריות ומהם סוגי התיקונים שכלולים בה.

 

נוחות השימוש
כדאי לבחון את נוחות התפעול והשימוש במזגן. ישנם מזגנים מתקדמים המאפשרים לשלוט עליהם באמצעות הסמארטפון כך שתוכלו להפעיל אותם מרחוק, מזגנים המגיעים עם שלטים מיוחדים הכוללים חיישני טמפרטורה כך שהטמפרטורה במזגן
מווסתת בהתאם למיקום של השלט, ומזגנים הכוללים שלט רחוק עם תאורת מסך המאפשרת להפעיל את המזגן גם בחושך.

בנוסף, תוכלו למצוא מזגנים שמופעלים מחדש אוטומטית לאחר הפסקת חשמל, מזגנים שמצוידים בטיימר המאפשר לשלוט על תזמון הפעלת המזגן, ומזגנים המאפשרים לכוון את התריסים של המזגן ואת גודל הפתח של זרימת האוויר.

 

צריכת אנרגיה
חשוב לרכוש מזגן חסכוני באנרגיה. מזגן שצורך אנרגיה רבה יוביל להתייקרות חשבון החשמל שלכם בסכום של כמה מאות שקלים בשנה. על כל מזגן חייבת להיות תווית המציינת את צריכת האנרגיה של המזגן. דירוג צריכת האנרגיה מסומן באותיות A עד G כשהאות A מסמנת את המזגן החסכוני ביותר בצריכת חשמל.

בנוסף לכך, חשוב לבחון בתווית את המקדם היעילות (COP) המצביע על היחס בין צריכת החשמל לתפוקת המזגן. ככל שמקדם היעילות גבוה יותר, זהו סימן לכך שהמזגן חסכוני יותר.

אם אתם רוצים לחסוך עוד יותר בחשמל, כדאי לרכוש מזגנים שיש בהם אפשרות למצב שינה. זוהי תכונה שמורידה בהדרגתיות את הטמפרטורה עד לכיבוי אוטומטי של המזגן, וכך ניתן ליהנות מחיסכון משמעותי בחשמל.

 

תפוקה
התפוקה של המזגן היא למעשה עוצמת הקירור או החימום שלו. מזגן בעל תפוקה נמוכה מדי לא יספק את עוצמת המיזוג הנדרשת ויגרום לבזבוז אנרגיה רבה. מצד שני, מזגן בעל תפוקה גבוהה מדי יגרום לשינויים בטמפרטורת החדר לעיתים קרובות, לבלאי של מערכת המיזוג וגם הוא יבזבז אנרגיה.

די לבחור בתפוקה המתאימה לכם, צריך להתחשב בגורמים רבים כמו גודל החלל, מספר הנפשות במקום, מספר החלונות, מידת החשיפה לשמש, האם קיימים מכשירים אחרים הפולטים חום, מספר הקירות החיצוניים, מיקום הדירה בבניין וסוג הבלוקים.

 

תקציב
כאשר אתם רוכשים מזגן, עליכם לקחת בחשבון גם את עלות המזגן וגם את עלות ההתקנה.

המחיר של המגן תלוי בתפוקה שלו, בסוג המזגן (עילי, מיני מרכזי או מולטי), בתכונות הייחודיות שלו ובטכנולוגיות מתקדמות.

חשוב מאוד לערוך השוואת מחירים בין חברות המזגנים השונות וכן בין המתקינים. בחרו את המזגן בהתאם לתקציב שלכם, אך אל תתפשרו על מזגן זול מדי. מזגן היא השקעה לטווח ארוך וחשוב שהוא יהיה באיכות הגבוהה ביותר.

 

אנו בחברת א.ג שירותי הנדסה מתמחים בשיווק והתקנה של מגוון מזגנים של המותגים המובילים. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ואנו נשמח להתאים את המזגן לצרכים שלכם

אז איך אפשר לעזור לך?

השאירו פרטים למידע נוסף ותכף נדבר...

בואו נדבר עכשיו
היי נשמח לעזור!
היי😊
איך נוכל לעזור?